Velika glupost igrača Benfice: Za nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona
Veliku glupost napravio je Gabriel Pires, koji je u 78. minuti dobio crveni karton. On je u nekoliko sekundi do bio dva žuta kartona.

U derbiju protiv Porta

E. Oštraković

Benfica je sinoć ostvarila pobjedu na gostovanju kod Porta, u okviru 24. kola prvenstva Portugala, rezultatom 2:1.

Porto je vodio sa 1:0, ali su gosti uspjeli da okrenu rezultat i ostvare jako vrijednu pobjedu.

Domaći su poveli golom Adriana Lopeza u 18. minuti, ali su igrači Benfice uspjeli da naprave preokret. Prvo je u 26. minuti za izjednačenje pogodio Joao Felix, a početkom drugog poluvremena za 2:1 je pogodio Silva.