Verona nakon preokreta pobijedila Napoli

Domaći slavili sa 3:1

E. Čaušević

Fudbaleri Napolija danas su doživjeli poraz na gostovanju kod Verone (3:1) u meču 19. kola Serije A.

Napolitanci su fantastično otvorili meč i poveli su već nakon prvog napada kada je Demme asistirao, a mrežu domaćeg tima zatresao je Lozano.

Činilo se da bi Napoli mogao doći do tri boda, ali se Verona nije predavala. Domaći su nakon primljenog gola zaigrali dosta bolje, te su uspjeli na kraju da dođu do preokreta.

Verona je na 1:1 poravnala u 34. minuti kada je Faraoni bio asistent za Dimarca koji je pogodio za 1:1.

Do preokreta domaći stižu nakon sat vremena igre, a ovaj put strijelac je bio Barak. Tačku na ovaj susret Verona je stavila u 79. minuti kada je konačnih 3:1 postavio Zaccagni.

Napoli je šesti na tabeli sa 34 boda, dok je Verona deveta sa četiri boda manje.