Vukovi sa Otoke nastavili potjeru za Rođenim: FK Olimpik bez problema do nova tri boda

Savladali FK Goražde

M. Šljivak, foto: S. Bošković

Olimpik je u 18. kolu Prve lige Federacije BiH na Otoci savladao Goražde sa 3:0.

Olimpik je već iz prve šanse došao do vodstva. Dosuđen je penal u 12. minuti, odgovornost preuzima Adnan Osmanović i pogađa za 1:0.

Domaći su bez problema održavali prednost u prvom poluvremenu. Nisu ni oni blistali, ali su gosti bili bezidejni i nisu uspjeli da ozbiljno ugroze gol Olimpika.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti još šut Hiroša, ali nije uspio da savlada Radovića i na odmor se otišlo vodstvom Olimpika od 1:0.

Uvodne minute nastavka nisu donijele previše uzbuđenja. Fudbaleri Olimpika su mirno čuvali prednost, a gosti su bili posve nemoćni.

Pehar je u 62. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika. Međutim, iz dobre situacije nije uspio da pogodi. Zato je sve ispravio Osmanović tri minute kasnije kada je pogodio za 2:0

Olimpik je u samom finišu stigao do trećeg gola. Dalibor Pandža je u 88. minuti pogodio za konačnih 3:0.