Xhaka novim nepromišljenim potezom ponovo navukao na sebe bijes navijača Arsenala

Potez koji uopšte neće pomoći Švicarcu

S. Pašalić

Arsenal na svom terenu trenutno igra derbi protiv Tottenhama, a rezultat na poluvremenu je 1:2.

Gosti su puno bolje otvorili meč i u 10. minuti stigli do vodstva kada je Christian Eriksen pogodio za 1:0, a Harry Kane je u 40. minuti povećao vodstvo Spursa na 2:0.

Arsenal je ipak do odmora uspio smanjiti na 2:1, a strijelac je bio Lacazette u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Ipak, gosti su do drugog gola došli nakon nepromišljenog poteza Granita Xhake koji je 'počistio' Sona, a sudija nije imao drugog izbora nego da pokaže na bijelu tačku.

Xhaka je već dugo na meti navijača Arsenala koji žele da on napusti klub, a nakon novog poteza uslijedio je novi val kritika na društvenim mrežama.