Loša jesen, teška zima: Crvena zvezda daleko od evropskog proljeća

Nakon prvog poluvremena u Bernu

H. Zilić

Fudbaleri Crvene zvezde u veoma su lošoj poziciji nakon poluvremena utakmice petog kola Lige prvaka protiv Young Boysa u Bernu.

Prvaci Švicarske vode 2:0 nakon prvih 45 minuta i na dobrom su putu da izbore evropsko proljeće.

Young Boysi su poveli u osmoj minuti autogolom Nedeljkovića nakon udarca Benita.

Nakon toga Zvezda je propustila dvije dobre prilike, najbolju je imao Bukhari sredinom prvog poluvremena.

Nije puno prošlo do kazne od strane Švicaraca. U 29. minuti Blum je na asistenciju Camare pogodio za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata i na odmor se otišlo vodstvom tima iz Berna rezultatom 2:0.

Prvak Srbije je u veoma nezavidnoj situaciji, a ako većeras izgube mogu se skoro pa pozdraviti sa evropskim proljećem.

Young Boys bi u slučaju pobjede imao četiri boda, Crvena zvezda bi ostala na jednom bodu u borbi za treće mjesto koje vodi u Evropa ligu na proljeće.

U slučaju poraza, Zvezda bi u posljednjem kolu trebala savladati Manchester City, a da Young boysi izgbue od RB Leipziga.

Naravno u praksi moguće, ali na terenu veoma teško.

Tako da u drugom poluvremenu Crvena zvezda mora krenuti na sve ili ništa u ovoj utakmici ako želi da prezimi u Evropi ove sezone.