Prvi čovjek Crvene zvezde
Zvezdan Terzić stao pred Srbiju i otkrio istinu o odlasku Vladana Milojevića: "Vidio je da..."
Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić otkrio je razloge zbog kojih je došlo do promjene trenera.
Dejan Stanković zamijenio je Vladana Milojevića na klupi Crvene zvezde. 55-godišnjak je odlučio otići nakon dvije godine, a prvi čovjek kluba Zvezdan Terzić otkrio je razloge zbog kojih je Milojević odlučio da napusti klub.
Terzić ističe da je popularni Miloje sam odlučio otići. Bio je umoran i iscrpljen.
"Milojević je nekoliko puta nudio ostavku. Zvezda je kroz historiju rijetko mijenjala trenere, osim kada se vidi da brod tone", govori Terzić i nastavlja:
"Vladan je vidio da nema povratne reakcije u svlačionici, da je sve ravna linija. Razumijem ga. Mi smo mašinerija, bio je umoran i iscrpljen, smatrao je da nema više šta da pruži", istakao je Terzić.
Dosta je komentara navijača koji tvrde da je odrađen loš ljetni prelazni rok. Šef se ne slaže s takvim mišljenjem.
Oglasi
"Čujem komentare da je selekcija igrača upitna. Prelazni rok je, po mom mišljenju odrađen fenomenalno. Nije realna slika koja se plasira. Dominantne igre u Evropi pokazuju da imamo izuzetan kadar."
Na klupu crveno-bijelih se vraća Dejan Stanković. On je prethodno u zimu 2019. godine zamijenio upravo Milojevića, a potom je uzeo tri titule prvaka.
47-godišnjak je, prema riječima Terzića, posve drugi čovjek u odnosu na prvi mandat.
"Dejan Stanković donosi novu energiju. Dolazi šest godina stariji, sa više iskustva. Radio je pod velikim pritiskom i to je velika škola. Imali smo kontakt nekih 20 dana, vidio sam da je to novi čovjek, smireniji i staloženiji. Uvjeren sam da će donijeti mnogo dobrih stvari i da će igrači biti 30 posto bolji."
Oglasi
Vladan Milojević je ostavio Zvezdu na drugom mjestu u prvenstvu s bodom zaostatka za gradskim rivalom Partizanom. Ipak, ono što je bitnije je nastup na euro sceni.
Tamo su crveno-bijeli na korak od nokaut faze. Male su šanse da ne osiguraju proljeće.
Dejan Stanković ekipu okuplja 3. januara, a zvanični debi ima na gostovanju u Švedskoj kod Malmea 22. januara.
Prvi domaći meč igra se 29. januara i vidjet ćemo kako će Stanković biti dočekan. Delije nisu baš oduševljenje njegovim povratkom.