Ni čudesni Džanan Musa večeras nije mogao spasiti Breogan
Foto - Breogan

Poraz od Bilbaa

Košarkaši Breogana poraženi su u 24. kolu ACB lige na svom parketu od Bilbaa rezultatom 94:86.

Džanan Musa je i večeras bio odličan, ali na kraju ni bh. košarkaš nije uspio spasiti svoj tim poraza.

Breogan je imao dobro otvaranje meča. Međutim, kako je meč odmicao Bilbao je preuzimao terensku nadmoć, a nakon 10 minuta igre gosti su imali pet poena prednosti, 27:22.

Gosti su bez većih problema održavali prednost u drugoj dionici. Razlika se povećala na plus 16 (49:33) nakon 20 minuta igre i činilo se kako je sve u ovom meču gotovo.

Međutim, Breogan se nije predavao. Uspjeli su u trećem periodu doći i na minus četiri, ali je Bilbao u posljednju dionicu ušao s prednošću od osam poena razlike, 64:56.

Pokušao je Breogan na sve načine da se vrati u meč. Džanan Musa je vukao tim, ali snage za veliki preokret nije bilo i Bilbao je došao do trijumfa.

Bh. košarkaš je predvodio svoj tim večeras s 27 poena, te tri skoka i četiri asistencije za 36 minuta na parket.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Andrew Goudelock je s druge strane imao 24 poena, a Inglis je ubacio 22.

Breogan i Bilbao su nakon ovog meča izjednačeni po omjeru i imaju 11 pobjeda i 11 poraza.