Crvena zvezda bez šansi u Atini

Ubjedljiv trijumf Panathinaikosa

Haris Zilić

Košarkaši Crvene zvezde upisali su 11. poraz u Euroligi ove sezone u 17. kolu, a večeras su ubjedljivo izgubili u Atini od Panathinaikosa rezultatom 82:65.

Panata je vodila od početka utakmice, prvu četvrtinu su dobili rezultatom 20:17.

U drugom periodu također mirnija i preciznija igra domaćina, koji su na poluvremenu imali sedam poena razlike (38:31).

I u trećoj četvrtini Panata je korak po korak povećavala prednost, treću dionicu dobili su 23:19.

I učetvrtoj četvrtini preslikana igra iz prethodne tri. Panathinaikos je igrao lagano, rutinski, povećavali su prednost do konačnih

Mitoglu je bio raspoložen kod domaćina iz Atine sa 15 poena, Grant je ubacio 14, a Lessort 13.

U redovima Crvene zvezde Bolomboy je dao 15 poena dodao pet skokova, 15 poena je ubacio i Nedović.