Beograđani pokorili Istanbul - Velika pobjeda Crvene zvezde, sve je odlučeno u posljednjoj dionici

Fenerbahče pao

E. Ganibegović

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veliku pobjedu u 18. kolu Eurolige. Na gostovanju su slavili kod Fenerbahčea rezultatom 76:85.

Domaći tim bolje je otvorio meč. Poslije prve četvrtine bilo je 26:18 za istanbulskog velikana.

Do poluvremena je Crvena zvezda uspjela da se konsoliduje, te je u drugoj dionici dozvolila samo devet poena protivniku. Fenerbahče na odmor odlazi s prednošću od samo pola koša razlike, 35:34.

Nakon treće četvrtine bilo je 57:57, tako da se sve rješavalo u posljednjoj dionici.

Tu se mnogo bolje snašao tim iz Srbije. Crvena zvezda je odigrala sjajnih 10 minuta i na kraju došla do velikog trijumfa.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Bolomboy kod gostiju. Ubacio je 24 poena, uz šest skokova. Pratio ga je Giedraitis sa 19 poena i sedam skokova.

Najbolji kod domaće ekipe bio je Amerikanac Hayes. Ubacio je ukupno 21 poen, uz devet skokova i jednu asistenciju.

Sada beogradski tim ima omjer od 7-11, dok je Fenerbahče upisao osmi poraz. Ima i 10 pobjeda.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

U narednom kolu, već za dva dana, Fenerbahče će ponovo biti domaćin i to ekipi Maccabi Tel Aviva. Crvena zvezda će u Beogradu biti domaćin Partizanu.