Užasna druga četvrtina protiv Murcije mogla bi Igokeu koštati drugog kruga u Ligi prvaka

Poraz u Laktašima

Haris Zilić

Košarkaši Igokee upisali su četvrti poraz u četvrtom kolu FIBA Lige prvaka u okviru ovosezonske grupe H. U Laktašima je slavila španska Murcija rezultatom 79:63.

Iako se na prvi pogled čini siguran i ubjeldjiv trijumf, Murcija je do pobjede stigla zahvaljujući katastrofalnoj drugoj četvrtini prvaka Bosne i Hercegovine.

Igokea je drugu četvrtinu izgubila sa 11:33 i tu je bilo sve odlučeno. Interesantno da su Igosi preostale tri četvrtine rješili u svoju koristi, ali na kraju je to bilo jalovo.

Murciju je do trijumfa predvodio Jelinek sa 16 poena, 15 poena je ubacio Hakanson.

Opis nije dostupan.
FOTO - FIBA: Detalj s utakmice u Laktašima između Murcije i Igokee

Kod domaće Igokee Tanasković je meč završio sa 14 poena i pet skokova, Milosavljević je ubacio 11 poena.

Igokea je sada u veoma teškoj situaciji, fenejraši su grupe s omjerom 0-4.

Plasman u drugi krug ostao na matematici

U naredna dva kola bh. prvaci moraju upisati trijumfe i nadati se da će Tofas izgubiti barem dvije od naredne tri utakmice.

Lider grupe je Murica s omjerom 3-1, Tortona ima 3-0 i meč manje, Tofas je na 1-2 s utakmicom manje, Igokea je na pomenutih 0-4.

U petom kolu 12. decembra Igokea ide u goste Tofasu i tu ih pobjeda ostavlja u kakvoj takvoj igri prije zadnjeg kola.