Sloboda ponovo razočarala, Široki odnio bodove iz Banja Luke

9.kolo Premijer lige BiH

E. Dindić

Danas su odigrane sve utakmice 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkaše.

Budućnost je na svom terenu dočekala Spars i upisala pobjedu rezultatom 87:69.

Nakon prvih 10 minuta bilo je 22:22. Drugi period ponovo izjednačena košarka pa je završeno rezultatom 23:23. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 45:45.

Nastavak susreta pripao je izabranicima Josipa Pandže koji treći period dobivaju rezultatom 19:11, a potom i četvrti sa 23:11, za na kraju veliku pobjedu rezultatom 87:69.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Vojin Ilić sa 19 poena, dok je Milivoje Božović dodao 18 uz 14 skokova. Kod Spara bolji od ostalih bili su Luka Majstorović sa 14 poena i 11 skokova, dok je Rijad Avdić dodao 12.

Bosna je na svom terenu dočekala sastav Posušja i upisala pobjedu rezultatom 95:65.

Od početka domaći sastav nametnuo je svoj tempo igre pa su nakon prvog perioda imali prednost od 20:18. U drugom još odlučnije su krenuli košarkaši Bosne pa i ovu dionicu susreta dobivaju sa 27:21. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 47:39 u korist domaćeg sastava.

Treći period Bosna ponovo igra sjajno te rezultatom 22:14 dobija ovu dionicu, da bi potom sa 26:12 dobila i posljednji period, te na kraju upisala veliku pobjedu rezultatom 95:65.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Ismet Sejfić sa 24 poena i 15 skokova, dok je Faris Verlašević dodao 23. Bolji od ostalih kod Posušja bio je Mate Mandić sa 21 poenom.

Slavija je na svom terenu dočekala Promo te na kraju upisala pobjedu rezultatom 92:88.

Prvih 10 minuta domaći sastav rješava u svoju korist rezultatom 31:22. U drugom periodu bolja igra gostiju te ovaj period pripada njima rezultatom 25:21. Nakon 20 minuta igre rezultat je glasio 52:47 u korist Slavije.

Treći period gosti iz Donjeg Vakufa dobivaju sa 28:22, da bi potom u četvrtom uzvratili košarkaši Slavije sa 18:13, te na kraju ostvarili pobjedu rezultatom 92:88.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Makele Forman sa 25 poena, dok je Darko Damjanović dodao 17. Bolji od ostalih u redovima Proma bili su Eman Šertović sa 21 poenom odnosno Jordan Watson sa 19.

Zrinjski je na svom terenu dočekao ekipu Mladost i upisao pobjedu rezultatom 92:74.

Prva dva perioda završila su neriješeno rezultatom 17:17, odnosno 25:25. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 42:42. Treći period Zrinjski dobija sa 28:7, te nakon 30 minuta igre rezultat glasi 70:49 u korist domaćina. Do kraja Zrinjski rutinski privodi utakmicu kraju te upisuje novu pobjedu rezultatom 92:74.

Najefikasniji kod domaćina bili su Šimun Kovač sa 18 poena i 14 skokova, dok je Dragan Džajić dodao 15. Bolji od ostalih u redovima Mladosti bili su Dejan Čup sa 19 poena, odnosno Matija Novaković sa 15 poena.

U derbiju ovog kola Borac je na svom terenu dočekao Široki te na kraju pretrpio težak poraz rezultatom 82:68.

Gosti prvi period rješavaju u svoju korist rezultatom 23:17. U drugom domaćini uzvraćaju sa 22:21. Na poluvrijeme odlazi se pri rezultatu 44:39 u korist Širokog. Treći period ponovo odlazi na stranu Borca rezultatom 22:15. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 61:59 u korist Borca.

Kada su svi očekivali neizvjesnu utakmicu Široki sa 23:7 rješava četvrti period te na kraju slavi veliku pobjedu rezultatom 82:68.

Najefikasniji kod Širokog bili su Daishon Knight sa 17, odnosno Emmanuel Little sa 16. Bolji od ostalih kod Borca bili su Aleksandar Langović sa 17, dok je Jan Rebec postigao 12.

U posljednjoj utakmici u Trebinju Leotar je dočekao Slobodu i upisao pobjedu rezultatom 95:87.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Od početka susreta domaći sastav pokazao je da je bolji tim pa je tako sa 26:16, te sa 27:18 dobio prva dva perioda. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 53:34 u korist domaćina. I u nastavku bolja igra Leotara te na kraju velika pobjeda rezultatom 95:87.

Najefikasniji u redovima Leotara bili su Stefan Adžić i Dušan Šakotić sa po 18 poena. S druge strane u redovima tima iz Tuzle bolji od ostalih bili su Zoran Talley sa 27, odnosno Adi Alikadić sa 17.