KK Živinice poražen na gostovanju kod KK Igman Burch
U posljednjoj četvrtini domaći su imali prednost od čak 19 poena ali su gosti sjajnim dobrim reakcijama u dobrani ali i zahvaljujući sjajnoj taktici Užičanina, uspjeli prići na samo pola koša zaostatka.

Poraz gostiju

E. Oštraković

Košarkaši Živinica jučer su odigrali posljednju utakmicu u prvom dijelu sezone u A1 ligi i to na gostovanju kod KK Igman Burch. Domaćini su ostvarili pobjedu od 84:77.

Bila je to jedna jako dobra utakmica u kojoj su gosti došli da pokušaju ostvare pozitivan rezultat, ali je ekipa Igmana igrala sjajno i u nekim momentima imala kao veliku prednost.

Ipak više od toga nisu mogli. Sjajan je u domaćoj ekipi bio Tarčin koji je, kada je trebalo, ubacio u brzinu više te meč završio sa 32 postignuta poena, dok je Džafić postigao 22 poena. Sa druge strane najefikasniji u ekipi Živinica bio je Mazalović sa 17 ubačenih poena.