Promo ovjerio jesenju titulu, poraz Čelika

KK Igman Burch iznenadio Zeničane

Ovaj vikend je na rasporedu bilo deveto kolo. Izdvajamo pobjedu lidera Proma kojom se ovjerili jesenju titulu te prekid utakmice u Bugojnu kao i poraz Čelika od KK Igman Burcha.

KK Promo jesenji je prvak A1 košarkaške lige Bosne i Hercegovine. Foto:facebook KK Promo.

KK Radnički (G) – KK Turbina    78 : 63

Pobjedu za privremeni bijeg sa dna tabele ubilježili su košarkaši Radničkog protiv gostiju iz Jablanice. Gostima nije pomoglo ni odsustvo najboljeg igrača domaćih Singletona dok je njegov izostanak odlično nadomjestio Aleksa Kuvelja ubacivši 19 poena a tome je dodao 12 skokova i 5 asista. U pobjedničkoj ekipi standardno dobri su bili još Susa sa 19 poena te Brown sa 16. Kod gostiju prednjačio je Ćališ sa 19 poena i 7 skokova.

KK Promo DV – KK Živinice   80 : 69

Derbi kola ponudio je odličnu predstavu obiju ekipa a domaća ekipa je serijom 12-0 početkom zadnjeg perioda uspjela slomiti žilave goste iz Živinica. Nakon što su košarkaši Proma dominirali prvim poluvremenom i imali 14 poena viška, u trećoj četvrtini gosti predvođeni Omerovićem koji je ubacio 14 poena u tom periodu prilaze na poen zaostatka, početkom četvrte i prelaze u vodstvo a onda domaćini spomenutom serijom rješavaju pitanje pobjednika. Najlošiju predstavu sezone najboljeg igrača Proma Mustafice koji je ubacio samo 11 poena iskoristio je Dovadžija ubacivši rekord sezone od 35 poena . Kod gostiju Omerović je ubacio 21 poena uz 9 asistencija dok je Đulović dodao 13.

KK Iskra – KK Travnik  30 : 42 , prekid u 20. minuti. Suci su prekinuli ovaj susret iz razloga jer su tražili da se isprazni tribina. Na meču nije bilo službenih lica, tj. predstavnika MUP-a koji po pravilniku moraju prisustvovati meču i meč je prekinut pred kraj prvog poluvremena pri vodstvu Travničana 42:30.

KK Bošnjak – KK Brčko Distrikt    86 : 82

U utakmici dviju ekipa koje čvrsto drže sredinu tablice slavila je ekipa Bošnjaka. Ključnu seriju od 14-2 domaći košarkaši su pokrenuli sredinom zadnje četvrtine i bez većih problema priveli utakmicu kraju u svoju korist a vrijedi istaći podatak da su pogodili 14 trojki . Faris Rešidović je predvodio pobjedničku ekipu sa 24 poena ( 6 trojki) dok je Ernad Mujić dodao 21. Kod Brčkog Igor Stevanović je bio najefikasniji sa 25 poena dok je zakazao treći strijelac lige Islamović ubacivši samo 12 poena.

KK Konjic – KK IBU Spartans   75 : 80

Spartansi su ubilježili vrlo važnu gostujuću pobjedu kojom su preuzeli drugo mjesto na tablici a domaćine gurnuli na samo začelje. Utakmica je bila u egalu do samog kraja a onda gosti serijom 8-0 rješavaju pitanje pobjednika. Najbolji strijelac lige Korkutović je sa 26 poena najzaslužniji za pobjedu Spartansa dok je Meštrić dodao 25. Kod Konjica kao i uvijek Čajić je prednjačio sa 19 poena dok je Kapuran ubacio 15.

KK Igman Burch – OKK Čelik   86 : 83

U posljednjoj utakmici ovog kola pobjedu petu pobjedu u sezoni nakon velike borbe ostvarili su košarkaši Igman Burcha. Kod pobjednika Elmin Džafić je odigrao vjerovatno utakmicu karijere ubacivši 30 poena od čega 8 trojki dok je Tarčin dodao 16. Kod Zeničana Podojak je bio najefikasniji sa 23 poena dok je Dragolj ubacio 18.