Užasni prizori iz New Yorka - Samo je dragi Bog spasio Jokića od teže povrede

Imao je mnogo sreće

Esmer Oštraković

Ogromnu dozu sreće imao je Nikola Jokić u porazu svojih Denver Nuggetsa kod New York Knicksa. Njegova ekipa upisala je ubjedljiv poraz od čak 122:84.

Jokić je bio najbolji pojedinac na utakmici sa 31 poenom, te jedanaest skokova.

Na parketu je proveo samo 28 minuta, a razlog zbog kojeg je morao napustiti igru ranije bio je zaista užasan.

Naime, njega je nenamjerno, ali veoma brutalno faulirao Donte DiVicenza i Jokić je morao napustiti parket.

Protivnik je pokušao da zaustavi Jokića i tom prilikom ga je udario po licu, a njegov prst završio je u oku Nikole Jokića.

Sve je izgledalo jako užasno, a Jokić se šoku i velikoj boli srušio na parket.

Svi su ga odmah okružili, a on se jednostavno tresao od boli što dovoljno pokazuje da "udarac" nije nimalo bezazlen.

Jokć je uspio da ustane, te je šutirao oba slobodna bacanja, te je zatim otišao u svlačionicu i naravno utakmica je za njega tada bila završena.

Kada je riječ o samoj utakmici, domaći tim je odigrao nevjerovatno

Bila je to nevjerovatna noć domaćeg tima, a već u prvoj četvrtini bilo je 33:21. New York je odigrao sjajan meč i na kraju slavio i sigurnu pobjedu.

Gostima nije pomogao ni sjajni Nikola Jokić koji je upisao 31 poena te dodao 11 skokova i tri asistencije.

Anunoby je kod domaćeg tima upisao 26 poena, a pratili su ga Brunson sa 21, te Grimes sa 19.