Magični Nikola Jokić u posljednjoj sekundi pogodio trojku sa pola terena za nevjerovatan preokret!

Kakva pobjeda Denvera

Esmer Oštraković

Reprezentativac Srbije bio je heroj Denvera u nevjerovatnoj utakmici na gostovanju protiv Golden State Warriors. Gosti su ostvarili pobjedu uz zvuk sirene i to na nevjerovatan način, a konačan rezultat bio je 130:127.

Pobjedu Denveru donio je upravo Nikola Jokić koji je odigrao sjajnu utakmicu, a za pobjedu je pogodio trojku sa pola terena.

Izgledalo je u toku utakmice da će Denver biti poražen jer je domaći tim igrao zaista fenomenalnu utakmicu.

Imali su u jednom trenutku veliku prednost od 123:105, ali je Denver onda napravio nevjerovatnu seriju od 16 razlike.

U posljednjem minutu viđena je prava drama. Prvo je Nikola Jokić 26 sekundi prije kraja utakmice pogodio za poravnanje.

Kao da to nije bilo dovoljno Jokiću, pa je Srbin iskoristio i šansu da postane apsolutni heroj svoje ekipe.

Dobio je loptu na pola terena i šutirao, a na veliko zaprepaštenje domaćih igrača i navijača uspio je i pogoditi.

Nikola Jokić odigrao fenomenalnu utakmicu

Sjajno je reprezentativac Srbije ušao u ovaj meč, te je već nakon prve četvrtine imao 15 poena, tri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Nastupilo je veliko slavlje nakon što je Jokić pogodio trojku sa pola terena. FOTO: EPA

Kasnije kao da je malo povukao ručnu i kao da je ono najbolje od sebe čuvao za kraj utakmice, tačnije za posljednju četvrtinu.

Na kraju je fenomenalni Jokić utakmicu završio sa 34 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Milwaukee slavio u gostima kod San Antonio Spursa

U drugoj utakmici večeri koju su odigrali San Antonio Spursi i Milwaukee Bucksi pobjedu su odnijeli gosti, a konačan rezultat bio je 125:121.

Prvo poluvrijeme gosti su bili nešto bolji, te su ostvarili prednost, a na odmor su otišli sa vodstvom od 64:59.

Treća dionica igre pripala je domaćoj ekipi, ali su gosti bolje odigrali posljednju četvrtinu i na kraju su slavili pobjedu.

Do pobjede je goste vodio sjajni Antetokounmpo koji je postigao čak 44 poena, a dodao je 14 skokova i 7 asistencija.