Partizan u uzbudljivom meču slavio protiv FMP-a i nanio mu prvi poraz u ABA ligi

Nema više neporaženih ekipa nakon današnjih utakmica

Košarkaši Partizana su savladali FMP na svom parketu sa 90:85 u utakmici 5. kola ABA lige.

Gordić je odigrao odličan meč za Partizan

Gosti su nešto bolje otvorili meč i vodili su veći dio prve četvrtine, u par navrata i sa 7 razlike, a na kraju je ta prednost bila 20:19.

U drugoj četvrtini je bilo dosta izjednačeno i ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 40:40.

FMP je i u nastavku krenuo bolje i vodio veći dio treće četvrtine, ali domaći prave preokret i na kraju ove dionice su imali vodstvo od 66:59.

Partizan je u četvrtoj četvrtini održavao svoju prednost koja se kretala od 2 do 8 poena, a na kraju je slavio sa 90:85.

Rashawn Thomas sa 23 poena je predvodio domaće do pobjede, a Nemanja Gordić ga je pratio sa 15 poena. Kod gostiju je Aleksa Radanov postigao 18 poena, a Duop Reath ga je slijedio sa 14.

FMP je tako upisao prvi poraz u sezoni i sada je na omjeru 4-1, dok je Partizan sada na omjeru 3:2.