Moćni SAD razbio Grčku na proste faktore!

Kakva uvjerljiva predstava

Esmer Oštraković

Reprezentacija SAD-a je u okviru drugog kola grupne faze na Svjetskom prvenstvu ostvarila laganu pobjedu protiv Grčke od 109:81.

Mnogi su se nadali da će Grci uspjeti parirati moćnom SAD-u, ali oni su to koliko toliko uspjeli samo u prvoj četvrtini.

Naime, prva četvrtina bila je jako zanimljiva i završena ja sa vodstvom SAD-a od samo četiri poena razlike.

A, nakon toga, pa sve do kraja utakmice na parketu je postojala samo jedna selekcija, a to je naravno favorizovani SAD.

Drugu četvrtinu su košarkaši SAD-a rutinski završili u svoju korist i na odmor su otišli sa vodstvom od 50: 37.

Već tada je bilo jasno da je Grčka izgubila priključak za favorizovanim protivnikom i da ništa osim časnog poraza ne može tražiti na ovom susretu.

SAD je u trećoj četvrtini ubacio u brzinu više, te je njihova prednost nakon završetka ove dionice bila još veća.

Naime, u posljednju četvrtinu ušlo se pri rezultatu 79:56. Jasno je već tada bilo ko je pobjednik na ovom susret.

Potražite više informacija na temu FIBA Svjetsko prvenstvo:

Iako se na otvaranju posljednje četvrtine činilo da će košarkaši SAD-a malo povući ručnu, to se nije desilo.

Nastavili su oni da igraju sjajno i na kraju su slavili ogromnu pobjedu od 109:81.