Sloboda sigurna protiv Mladosti, Promo i Budućnost slavili nakon drame
Košarkaši Slobode upisali drugu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine

Utakmice 5. kola Premijer lige BiH

E. Dindić

U okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine košarkaši Slobode na svom terenu dočekali su Mladost iz Mrkonjić Grada. Domaći sastav od početka prikazao je bolju igru te na kraju slavio rezultatom 82:75.

Prvi period odlična igra izabranika Nedima Džemića te ovaj period rješavaju u svoju korist rezultatom 29:18. U drugom periodu gosti prikazuju bolju igru te dobivaju ovaj period rezultatom 19:18. Na poluvrijeme odlazi se pri rezultatu 47:37.

I u trećem periodu mnogo bolja igra domaćih košarkaša koji ovaj period dobivaju rezultatom 22:13. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 69:50.

U posljednjem periodu dolazi do opuštanja domaćih košarkaša, što maksimalno koriste gosti iz Mrkonjić Grada te na kraju smanjuju rezultat na pristojnih 82:75.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Adi Alikadić sa 19 poena, Nikola Jeftić i Joshua Scott postigli su po 15, Đorđe Lelić dodao je 11 a Zoran Talley 10.

U redovima Mladosti bolji od ostalih bili su Jovan Marinković sa 17, Dimitrije Raičević sa 16, Uroš Ilić sa 12 i Srđan Jovanović sa 11 poena.

Ostali rezultati današnjih utakmica

Promo Donji Vakuf- Posušje 107:105 OT (27:29,26:23, 24:27,17:15, 13:11) Watson 24, Šertović 23, Bush 22/ Širić 28, College 22.

Slavija 1996- Budućnost 90:96 OT (31:21,13:26, 21:19, 18:17, 7:13) Penava 23, Damjanović 18, Elez 15 / Ilić 30, Jovanović 25, Božović 18, Peljto 15.