Nestvarna greška ostavila Ukrajinu bez tri boda, Pukki zabio za remi u Kijevu
Foto - EPA

Finci došli do boda

Ukrajina i Finska remizirale su večeras u Kijevu (1:1) u susretu 2. kola grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U zaista borbenoj utakmici Ukrajinci su bili na korak od pobjede, ali nestvarna greška u finišu meča ih je skupo koštala

Dugo su Ukrajinci lomili otpor protivnika. Imali su nekoliko dobrih šansi da postignu gol, da bi deset minuta prije kraja konačno i zabili.

Pukla je odbrana Finske u tom trenutku. Karavaev dobro ubacuje sa desne strane, a Junior Moraes je napravom mjestu i zabija za 1:0.

Ipak, u 89. minuti Finska dolazi do izjednačenja. Mykolenko je dopustio da mu Pukki ukrade loptu, zatim ga je zaustavio u šansi jedan na jedan, skrivio je penal i dobio je crveni karton. Za  1:1 naravno pogađa Pukki.

To je bio i konačan rezultat meča, pa je Finska došla do velikog boda u Kijevu.

Obje selekcije u narednom kolu igraju sa Kazahstanom. Ukrajina u srijedu, a Finci u septembru.