Bh. kadeti poraženi od Španije, nestvaran rezultat u drugoj utakmici naše grupe

Elitni krug kvalifikacija za EP

Haris Zilić

Fudbalska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je poraz u prvoj utakmici elitnog kruga kvalifikacija za EP u grupi 4.

Bolja od naše selekcija bila je Španija rezultatom 4:1, ali treba izdvojiti dobru partiju naših momaka iako rezultat ne govori tako.

Povela je Španija u 28. minuti golom Carvlaho sa 1:0 na asistenciju Jimeneza, a za 2:0 pogađa Casals u 50. minuti, asistent je bio Hernadis.

Imala je naša reprezentacija nekoliko dobrih priliku, a jednu od takvih krunišemo golom u 58. minuti kada je Brkić pogodio za 2:1.

Ipak Carvlaho odličnu partiju začinio je drugom svojim golom za 3:1 u 69. minuti na dodavanje Gurrera. Za konalnih 4:1 pogađa Alcal u 78. minuti.

Do kraja oba tima su imala nekoliko zrelih prilika za pogodak, ali ostalo je 4:1.

U drugom meču naše grupe Belgija je deklasirala Estoniju sa 8:1.

ŠPANIJA: Lorente, Bonar, Vilora, Lekhedim, Jimenez, Carvalho, Henadis, Guerrero, Casals, Mella, Solanilla.

BOSNA I HERCEGOVINA: Sutković, Sušić, Božičković, Zrnić, Zrnić, Jusupović, Kovač, Nurković, Lamadžama, Čamber, Brkić.