Neuništiva Francuska je prvak Evrope!

Nakon produžetaka

Esmer Oštraković

Finale Evropskog prvenstva za pamćenje večeras su u Njemačkoj odigrale reprezentacije Francuske i Danske. Nakon produžetaka Francuzi su ostvarili pobjedu od 33:31 i tako su postali prvaci Evrope.

Prvih deset minuta ponudilo je ukupno osam golova, po četiri na obje strane uz sjajnu bombu Gidsela u četvrtoj minuti.

Nakon toga dosta grešaka Danaca i u 12. minuti Francuzi imaju plus 2, ali to je trajalo samo dva minuta.

Danci se na krilima nevjerovatnog Emila Nielsena brzo vraćaju u ovu utakmicu, a zatim i preuzimaju vodstvo.

Imali su Danci u 17. minuti plus tri, a Nahi je prekinuo njihovu seriju lijepim golom.

Naravno ako neko ne odustaje u rukometu to su Francuzi koji su do kraja poluvremena odigrali jako dobro.

Na odmor se otišlo pri neriješenom rezultatu, a na semaforu je pisalo 14:14.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili Danci koji su u 35. minuti nakon gola Gidsela imali plus 3.

Četiri minute kasnije vraćaju se Francuzi i jasno je bilo da ćemo do kraja gledati pravu dramu.

Konstantno su tokom drugog poluvremena reprezentativci Francuske "ganjali" rezultatski zaostatak, a u posljednjih osam minuta ušlo se pri rezultatu 23:22 za Dansku.

U posljednjih pet minuta ušlo se sa vodstvom Francuske nakon što je Mahe pogodio sa sedam metara.

Minut kasnije uzvraća Hansen, a nakon toga Landin brani zicer rukometašima Francuske.

Imali su Danci napad za pobjedu, ali sudije su im uzele loptu, a 30 sekundi prije kraja za 27:27 pogađa Fabregas koji je odveo utakmicu u produžetke.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Prvi produžetak ponudio je četiri gola, po dva na obje strane, te se u drugi produžetak ušlo pri rezultatu 29:29.

Drugi produžeak su bolje odigrali Francuzi koji su na kraju ostvarili pobjedu od 33:31.