Rukometni spektakl na EURO-u: Ludi preokret, nestvaran gol i produžeci kao šlag na tortu!

Francuska eliminisala Švedsku

Haris Zilić

Rukometna reprezentacija Francuske prvi je finalista Evropskog prvenstva u rukometu koje se održava u Njemačkoj. Francuzi su u polufinalu u spektakularnom meču savladali Švedsku nakon produžetka rezultatom 34:30 (27:27).

Susret su bolje otvorili Šveđani, imali su gol prednosti sve do rezultata 3:4, a onda kao da su nestali sa terena.

Francuska u tim momentima pravi seriju od čak 7:0 i poveli su sa 10.4, Šveđani nisu znali šta ih je snašlo u tim trenucima.

Do kraja prvog poluvremena Francuzi koriste uzdrmanu Švedsku i sigurnom igrom odlaze na odmor sa +6, rezultat je glasio 17:11.

U svlačonici rukometaši Švedske su se dobro trznuli i ono što će napraviti u nastavku susreta dugo će se prepričavati.

Švedska pravi nevjerovatan preokret i sjajnom serijom četiri minute prije kraja dolazi do vodstva 25:24.

Francuzi su mislili da je protivnik u nokautu, ali prosuli su sve i ušli smo u dramatičan finiš meča.

U finišu meča nevjerovatna drama. Švedska je vodila 27:26, imala finale u džepu, a onda je Prandin iz deveterca postigao nevjerovatan gol za 27:27 i ušlo se u produžetke.

U produžecima bolja igra Francuza na krilima Dylana Nahia i na kraju su Francuzi slavili rezultatom 34:30.

Kod Švedske sjajan je bio Felix Claar sa devet pogodaka, Hampus Wanne je postigao pet, dok je na golu Andreas Palicka skupio 13 uspješnih intervencija.

U redovima Francuske Hugo descat je postigao osam pogodaka, a golman Samir Bellahcene skupio je osam intervencija.

U ranije odigranom susretu za peto mjesto Mađarska je savladala Sloveniju sa 23.22, a u drugom polufinalu večeras se sastaju Danska i domaćin Njemačka.