Vogošća nije mogla protiv favorizovanih Rumunja

Prva utakmica osmine finala EHF European Cupa

H. Zilić

Rukometaši Vogošće poraženi su u prvoj utakmici osmine finala EHF Europa Cupa u gostima kod rumunjske ekipe Baia Mare koja je bila favorit u ovom duelu. Konačan rezultat je glasio 36:26 za domaćine.

Rumunjski tim je sastavlje od internacionalaca, jedni su od favorita za osvajanje EHF Europa Cupa i nakon žrijeba bilo je jasno da Vogošćane čeka težak posao.

Domaćini bolje otvaraju meč, odmah su se odlijepili, nisu Vogošći dali da drži egal.

Sredinom prvog poluvremenu bilo je 10:4 za Baia Mare, a nakon te serije Vogošća se malo konsolidovala, igralo se gol za gol i na poluvremenu je bilo 18:11 za rumunjsku ekipu.

U drugom poluvremenu, borbenija i hrabrija igra bh. predstavnika.

Vogošćani kao da su izašli iz grča, igrali su opuštenije što je rezultiralo i egalom u drugom poluvremenu.

Na kraju utakmice konačnih i pomenutih 36:26 za predstavnike Rumunije.

Revanš se igra za sedam dana u Vogošči, težak zadatak je pred našim timom, ali sigurno da neće biti predaje dok god postoji šansa za bilo šta.

Baia Mare je do trijumfa predvodio Milan Kotrc sa sedam golova, pet pogodaka je dodao Tudor Botea.

U redovima Vogošće raspoloženi su bili Ermin Ombaša i Šefik Baraković sa po pet postignutih pogodaka.