Drugi poraz u četiri dana: Gračanlije poražene u derbiju protiv Vogošće

Rukometna Premijer liga BiH

E. Oštraković

Rukometaši Vogošće u derbi utakmici jedanaestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ostvarili su pobjedu protiv Gračanice sa četiri razlike, a konačan rezultat bio je 31:27.

Domaći rukometaši su dosta bolje otvorili utakmicu, te su u sedmoj minuti imali prednost od četiri gola, a sve nakon serije od 5:0.

U naredne tri minte Gračanlije se vraćaju u utakmicu, te nakon serije od 0:3, dolaze na minus jedan, tačnije na 5:4.

Vogošća ponovo kreće da igra bolje od svojih gostiju, te su u 20. minuti imali prednost od šest golova, a bilo je 12:6.

Gračanlije su do poluvremena uspjele smanjiti prednost na tri razlike, a na odmor se otišlo pri rezultatu 15:12 za domaće.

U drugom poluvremenu velika borba obje ekipe, a na kraju su kao pobjednici iz ove utakmice izašli rukometaši Vogošće.

Uglavnom se u drugom poluvremenu igralo gol za gol, Vogošća nije uspjela prelomiti utakmicu, a Gračanlije nisu uspjevale doći do poravnanja.

Na kraju utakmica je završena pobjedom Vogošće od četiri razlike, a konačan rezultat ovog susreta bio je 31:27.

Do pobjede su Vogošću vodili Adnan Isaković koji je postigao osam golova, te Ermin Ombaša i Elis Memić koji su postigli po pet golova.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Sa druge strane, kod Gračanice su najefikasniji bili Omer Mehmedović sa osam i Azer Musić sa pet postignutih golova.

U narednom kolu Vogošća dočekuje Krivaju, dok Gračanlije na svom terenu čekaju aktuelnog prvaka, ekipu Borca.