Na semaforu 27:26, vrijeme isteklo, Šveđani slave put u finale, a onda šok i nevjerica za sve!

Prandi zabio gol za produžetke

Endin Čaušević

Francuska i Švedska igraju polufinale Evropskog prvenstva u rukometu, a pobjednika ćemo saznati nakon produžetaka.

Francuzi su briljirali u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali vodstvo od 17:11, ali Šveđani u finišu prave nevjerovatan preokret.

Švedska je uspjela da preokrene i u zadnjim sekundama regularnog dijela vodila je sa 27:26 i činilo se da ide u finale.

Francuzi su uspjeli da izbore deveterac u zadnjoj sekundi, no malo ko je vjerovao da mogu doći do gola.

Međutim, loptu u ruke uzeo je Prandi koji zabija nestvaran pogodak za 27:27 i odvodi meč u produžetke na šok i nevjericu Šveđana.

Ni nevjerovatni golman Andreas Palicka koji briljira na ovom turniru nije uspio da odbrani ovaj udarac.

Francuzi su uspjeli da se spase i ostanu u borbi za finale, te nas do kraja čeka sigurno pravi spektakl.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Podsjećamo, igrat će se dva puta po pet minuta u produžecima i ukoliko ponovo bude neriješeno izvodit će se sedmerci.

Također, drugi polufinalni meč igra se večeras od 20:30 sati u kojem će se sastati domaćin Njemačka i Danska.