Norveška razbila Švedsku za svoj kraj Evropskog prvenstva

Odigrali sjajnu utakmicu

Esmer Oštraković

Šveđani su večeras bili favoriti, ali su doživjeli itekako neugodan poraz od Norveške, a konačan rezultat bio je čak 33:23.

Nisu Norvežani na ovom Evropskom prvenstvu igrali toliko loše, ali jednostvno se teško oteti dojmu da im je nedostajalo sreće na nekim utakmicama.

Večeras su sve to naplatili i od Evropskog prvenstva oprostili su se ubjedljivom pobjedom od deset razlike protiv Švedske.

Imali su Šveđani prednost sve do završnice prvog poluvremena kada Norveška preuzima vodstvo na ovoj utakmici.

Na poluvrijeme je Norveška otišla sa prednosti do tri gola, a rezultat je tada bio 15:12.

Prednost Norveške u drugom poluvremenu rasla je iz minute u minut, a na kraju su ostvarili pobjedu od deset razlike.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Najefikasniji kod Norveške bio je Blonz sa 11 postignutih golova, a po pet golova dodali su Bjornsen i Grondahl.

Kod Švedske najbolji bio Sandell koji je postigao četiri gola u porazu svoje ekipe.