Kauboji nisu blistali, ali su pobijedili Angolu
Foto - EPA

Trijumf Hrvatske

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Angolu rezultatom 28:20 u duelu 2. kola grupe C na Svjetskom prvenstvu u Egiptu.

Kauboji su u prvom kolu remizirali sa Japanom, a danas je uz dosta muke savladana Angola.

Angola je jako dobro igrala na otvaranju meča. Pravili su ogromne probleme Hrvatima, imali su čak i dva gola prednosti, vodili su većim dijelom prvog poluvremena, ali je Hrvatska uspjela okrene rezultat na svoju stranu i da na odmor ode sa golom prednosti, 12:11.

Ipak, Angola u nastavku nije imala snage da se nosi sa mnogo kvalitetnijom selekcijom Hrvatske.

Kauboji su napravili seriju od 4:0 i uspjeli su konačno prelomiti ovaj meč, te su do kraja ipak mirno završili susret i došli su do prve pobjede na prvenstvu.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Ivan Čupić i Marino Marić su predvodili Kauboje sa po šest golova, pet je zabio Martinović, a Ferreira je sa druge strane zabio četiri gola.

Hrvatska u narednom kolu igra protiv Katara.