Njemačka razbila Mađarsku pred duel sa Hrvatskom!

Odigrali sjajnu utakmicu

Esmer Oštraković

Rukometaši Njemačke ostvarili su veliku pobjedu protiv Mađarske i napravili su veoma važan korak prema polufinalu Evropskog prvenstva.

Tokom cijelog susreta, a posebno u drugom poluvremenu Njemačka je bila dosta bolja protivnik i na kraju su zasluženo slavili sa 35:28.

Zanimljivo je da je Njemačka na otvaranju utakmice imala vodstvo, ali su se do kraja prvog poluvremena obje ekipe smjenjivale u vodstvu.

Njemačka je igrala dobro, ali nikako nije uspijevala da slomi otpor Mađarske i da se rezultatski odvoji.

Na odmor su tako Nijemci otišli sa minimalnim vodstvom, a rezultat je bio 18:17 u korist domaćina Evropskog prvenstva.

Na otvaranju drugog poluvremena Njemačka prvo ide na plus tri, a zatim i na plus četiri i tada su konačno uspjeli slomiti svog protivnika.

Pri rezultatu 28:22 odlaze na plus šest i bilo je jasno da povratka za Mađare u ovu utakmicu nema.

Njemačka je do kraja utakmice igrala veoma sigurno u napadu, te su na kraju upisali zasluženu pobjedu.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Najefikasniji kod Njemačke bio je Koster sa osam postignutih golova.

Sa druge strane najbolji kod Mađara bili su Ancsin i Rosta sa po šest postignutih golova.