Njemačka se mučila, ali ipak dobila Češku

Evropsko prvenstvo

U prvom meču grupe II drugog kruga Evropskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj Njemačka je pobijedila Češku sa 22:19.

Aktuelni prvak Evrope je gubio na poluvremenu 10:9, ali je u nastavku uspio da preokrene i da ostvari pobjedu s tri gola razlike.

Mada, treba reći da je Češka pružala sjajan otpor favorizovanim Nijemcima, koji su tek u posljednjih 10 minuta 6:0 serijom prelomili meč i došli do možda i unaprijed upisanog trijumfa.

Steffen Fath je s osam pogodaka predvodio Nijemce, dok je na drugoj strani Tomaš Čip postigao šest pogodaka.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Njemačka je izbila na vrh grupe II s četiri boda, dok bod manje ima Makedonija, a Češka je ostala na dva boda, koliko imaju i Danska i Španija, ali uz utakmicu manje.

Od 20:30 sati svoj meč igraju Danska i Slovenija, koja je na dnu grupe s jednim bodom.