Borac pao u Gračanici, Iskra se poigrala sa Hercegovinom, Maglaj ubjedljiv u Kaknju
Detalj sa meča u Bugojnu

Premijer liga BiH u rukometu

S. Mlaćo
U rukometnoj Premijer ligi naše zemlje večeras je odigrano nekoliko zanimljivih utakmica.

U Bugojnu je Iskra ugostila Hercegovac iz Nevesinja i slavila važnju pobjedu rezultatom

Bugojanci su pred odlazak na pauzu imali 13:11, gosti imali napad, no nisu iskoristili i Iskra to kažnjava te odlazi na pauzu pri rezultatu 14:11.

Iskra je zaigrala još bolje u nastavku, nakon 40 minuta na semaforu je pisalo 21:14 za domaće, te je bilo jasno da će Iskra upisati pobjedu.

Bugojanci su kako je vrijeme odmicalo povećavali vodstvo, te je 12 minuta prije kraja bilo plus 10 za Iskru, 28:18.

Završilo je 34:28, a treba reći da su kod Iskre na kraju šansu dobili i mladi rukometaši kojima su to bile prve seniorske minute. Lazar Janković je upisao devet golova kod iskre, a golman Stojanovski dodao 14 odbrana.

Zanimljiv meč odigrali su u Gračanici RK Gračanica i RK Borac. Na kraju je završilo 25:23 za domaće u sjajnoj atmosferi.

Domaći su vodili većim tijekom prvog dijela, te na pauzu otišli pri rezultatu 14:12.

Petnaest minuta prije kraja bilo je 19:19, no Borac nije mogao da okrene meč u svoju korist.

Pet minuta prije kraja Gračanica odlazi na plus tri, bilo je 23:20, te je na kraju završilo 25:23.

U Visokom također pobjeda domaćina.

Bosna je savladala RK Gradačac 36:34.

Maglaj je opravdao ulogu favorita i deklasirao RK Kakanj sa 42:17 u Kaknju.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Bila je to utakmica u jednom smjeru, gosti su dominirali i na kraju upisali sigurnu pobjedu.

RK Leotar je nadigrao RK Goražde na svom parketu rezultatom 36:30.

MSOZ101
Kad će tekst o partiji Mulahasanovića i Širića večeras u Ljubuškom najmilije im pozdravim, pa kako ih nije sramota ovo raditi, a znaju da se snima i da ide uživo. Konjuh zaslužio dva boda na terenu, a pognute glave napušta isti jer nisu mogli ništa dvojici debila koji su uz pomoć retardiranog delegata upropastili lijepu utakmicu.