Reprezentacija Norveške pregazila Čile
U drugom poluvremenu viđena je katastrofa Čilea. Prednost Norvežana je konstantno rasla, a reprezentacija Čilea jedva je uspjevala da postigne tek nekoliko golova. Konačan rezultat bio je 41:20.

Nova pobjeda Norvežana

Esmer Oštraković, foto: EPA

Reprezentacija Norveške večeras je ostvarila i treću pobjedu na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu.

Nakon što su u prve dvije utakmice bili bolji od Tunisa i Saudijske Arabije, Norvežani su večeras savladali reprezentaciju Čilea. Sa druge strane Čile je, nakon poraza od Danske te pobjede nad Austrijom upisao svoj drugi poraz.

Do sredine prvog poluvremena gledala se jako tvrda utakmica ali je onda Norveška ubacila u brzinu više i došla do vodstva od šest golova razlike, pri rezultatu 12:6. Do kraja prvog dijela Norvežani su svoju prednost povećali na devet golova prednosti, a konačan rezultat prvog poluvremena bio je 21:12.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

U reprezentaciji Norveške Blonz je sa osam postignutih golova bio najbolji strijelac, pet golova postigao je Hansen, a po četiri gola dodali su Abelvik, Bjornsen. Kod Čilea najbolji je bio Salinas sa također osam postignutih golova.