RK Borac od gotovog pravio veresiju: Nakon velike drame Banjalučani osvojili trofej prvaka Kupa BiH
Tokom cijelog susreta viđena je dosta gruba igra sa obje strane, što je rezultiralo velikim brojem isključenja.

Utakmica završena neriješeno

E. Oštraković

Rukometaši Borca osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine, uprkos remiju na domaćem terenu protiv Izviđača, a rezultat je bio 21:21.

Ključna je bila pobjeda u Ljubuškom od 23:22, te je upravo ona odlučila o ovogodišnjem osvajaču Kupa BiH.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, te ni domaća, a ni gostujuća ekipa nisu mogle da se odlijepe na veću prednost. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Borca od 10:9.

U drugom poluvremenu viđena je slična situacija na terenu, sve do sredine drugog dijela kada Borac pravi seriju od 4:0 i tako uspijeva da ima nešto veće vodstvo.

Ipak, Izviđač je minut prije kraja došao na samo gol zaostatka, a zatim i do izjednačenja deset sekudni prije kraja.

Uspjeli su gosti ukrasti loptu u posljednjih pet sekundi, pa čak i postići gol, ali je on poništen zbog prestupa.

Tako je Borac uspio osvojiti titulu prvaka Kupa BiH, uprkos ovom remiju, a sve zbog pobjede u Ljubuškom u prvoj utakmici.