RK Gračanica i Izviđač nastavljaju trku za prvaka Bosne i Hercegovine

Oba tima upisala pobjedu

E. Oštraković

Rukometaši Gračanice ostvarili su ubjedljivu pobjedu u okviru devetnaestog kola BH Telecom Premijer lige BiH. Gostovale su Gračanlije kod Čapljine, te su ostvarile pobjedu od 36:23.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno ko će ostvariti pobjedu jer je ekipa Gračanice imala ubjedljivu prednost.

Nakon prvih petnaest minuta Gračanlije su pokazale da su bolja ekipa, te su imale prednost od 10:2.

Na odmor se otišlo sa vodstvom gostiju od deset razlike, a na semaforu je bilo 20:10.

U nastavku gosti iz Gračanice nisu imali problema da sačuvaju prednost koju su čak uspjeli i povećati.

Na kraju utakmica je završena pobjedom RK Gračanica od 13 razlike, a konačan rezultat bio je 36:23.

Najbolji u gostujućem sastavu bili su Adi Mehmedćehajić koji je postigao deset golova, te Adnan Isaković sa šest postignutih golova.

Sa druge strane kod Čapljine je najefikasniji bio Kovač sa deset postignutih golova.

Pobjedu je ostvarila i ekipa Izviđača i to protiv Leotara na svom terenu, a konačan rezultat bio je 31:25.

Od prvog minuta domaći su nametnuli svoj tempo, te su na odmoru imali prednost od pet razlike, a rezultat je bio 16:11.

U drugom poluvremenu Izviđač je nastavio sa sjajnom igrom i na kraju su ostvarili pobjedu od 31:25.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Diano Ćeško sa šest, te Šaravanja i Pavlović sa po pet pogodaka bili su najefikasniji kod domaćeg tima.

Sa druge strane kod gostiju se istakao Stankvić sa šest postignutih golova.