RK Gračanica ostvario laganu pobjedu protiv HMRK Zrinjski
U narednom kolu rukometaši Gračanice ponovo igraju na domaćem terenu, a protivnik je ekipa Sloge iz Doboja, dok Zrinjski na svom terenu dočekuje ekipu Lokomotive iz Brčkog.

Sigurna pobjeda Gračanlija

E. Oštraković, foto: E. Oštraković

Rukometaši Gračanice ostvarili su pobjedu na domaćem terenu, u okviru 16. kola Premijer lige BiH, protiv ekipe Zrinjskog, rezultatom 29:19.

Gračanlije su u ovu utakmicu ušle kao veliki favorit, uprkos činjenici da je Zrinjski u Gračanicu došao sa četiri vezane pobjede.

Prvo poluvrijeme proteklo je u sigurnoj igri domaće ekipe, koja je diktirala tempo igre, ali i održavala sigurno vodstvo od dva ili tri gola prednosti. Na golu je Gračanice sjajan je bio Ahmetašević, a ekipa je bila izrazito raspoložena u napadačkom dijelu, predvođena Dinom Hamidovićem. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom RK Gračanica rezultatom 14:11.

U drugom dijelu ekipa Zrinjskog je pokušala da smanji prednost domaćina, ali nisu uspjeli u toj namjeri. Gračanlije su iz napada u napad povećavale svoje vodstvo a utakmica je na kraju završena rezultatom 29:19.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

U ovoj utakmici debitovao je i novi rukometaš u dresu RK Gračanica, Vladimir Tomić, koji je u svom prvom nastupu pokupio simpatije navijača.