RK Gračanica se dobro namučio, ali upisao pobjedu protiv RK Sloga Doboj
Gračanlije su nakon ove utakmice, barem na kratko, prvoplasirani na tabeli. Sa druge strane ekipa Sloge je 5. na tabeli sa 25 osvojenih bodova.

Veoma važna pobjeda Gračanlija

E. Oštraković

Rukometaši Gračanice ostvarili su pobjedi u okviru 17. kola Premijer lige BiH, protiv Sloge iz Doboja rezultatom 27:25.

Domaći su do pobjede došli teže od očekivanog, a Sloga se pokazala kao jako dobra ekipa, te je publika mogla uživati u sjajnoj rukometnoj predstavi.

Utakmicu su bolje otvorili domaći rukometaši, te su došli u vodstvo od 2:0. Nakon toga gosti uspijevaju da okrenu rezultat na 3:2. Sve do polovine prvog poluvremena igrao se izjednačen rukomet, a u 16. minuti bilo je 8:6 za goste iz Doboja. Ipak, prvo poluvrijeme završeno je vodstvom gostiju od 12:11.

U drugom dijelu gosti su većinom održavali jedan ili dva gola prednosti. Gračanlije su do prvog vodstva u drugom poluvremenu stigli u 51. minuti, kada je na semaforu bilo 21:20. Domaći su do kraja zaigrali nešto bolju odbranu te su ostvarili pobjedu od 27:25.