RK Vogošća ostvario pobjedu, ali HRK Izviđač ide u finale Kupa BiH
U finalu će Izviđač igrati utakmicu sa Borcem iz Banja Luke.

Minimalna pobjeda Vogošće

E. Oštraković

Vogošća je večeras na domaćem terenu ostvarila minimalnu pobjedu od 19:18, u okviru polufinala Kupa BiH, protiv Izviđača, ali gosti slave plasman u finale zbog pobjede u prvoj utakmici od četiri razlike.

Viđena je jako dobra utakmica, ali Vogošća uprkos, vodstvu na poluvremenu od tri razlike, nije mogla do plasmana u finale.

Domaća ekipa je tek sredinom prvgo poluvremena došla do veće prednosti. u 14. minuti poveli su sa 5:2, te su tu prednost održali do kraja prvog poluvremena. Na odmor se otišlo pri rezultatu 11:8 za Vogošću.

U drugo poluvrijeme su bolje ušli gosti, te su u 41. minuti došli do poravnanja od 14:14. U 50. minuti Vogošća je imala vodstvo od 18:14, ali su gosti do kraja uspjeli da naprave seriju od 4:1, i tako izbore plasman u finale. Konačan rezultat utakmice bio je 19:18 za Vogošću.