Evropa bruji o skandalu na Evropskom prvenstvu u režiji Portugalaca i sudija iz Švicarske

Na utakmici protiv Danske

Esmer Oštraković

Rukometna reprezentacija Danske ostvarila je uvjerljivu pobjedu protiv Portugala, a konačan rezultat bio je 37:27.

Prvo poluvrijeme Portugal je odolijevao svojim protivnicima, te je utakmica bila i rezultatskom egalu.

Na odmor se otišlo pri vodstvu Danaca od dva razlike, a rezultat je na semaforu u tim momentima bio 17:15.

Ipak, u drugom poluvremenu su Danci ubacili u nekoliko brzina više i na kraju su ostvarili pobjedu od deset razlike.

Utakmicu na kraju nije obilježila ubjedljiva rezultatska pobjeda nego pravi mali skandal koji se dogodio.

Veliku grešku napravile su sudijeo ove utakmice, Švicarsci, Brunner i Salah koji nisu primjetili da Portugalci napadaju sa igračem više u polju.

Naime, Danci su bili u napadu, a Portugal se branio logično sa šest rukometaša, a onda se desilo nešto nevjerovatno.

Krenuli su u kontru, a pred golom Danske stajao je još jedan igrač Portugala koj‍i je očito bio višak na terenu.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Umjesto da budu kažnjeni zbog toga što su uradili, Portugalci su postigli gol, ali na kraju im ni to nije mnogo pomoglo.

Ipak, ova greška će sasvim sigurno koštati i sudijski par, ali i delegata ove utakmice jer nisu vidjeli tako očitu stvar.