Srbija žrtva jednog od najboljih poteza na Euru u Njemačkoj!
Sjajnu odbranu sedmerca smo vidjeli na utakmici Srbije i Crne Gore.

Uh, kakva odbrana

E. Ganibegović

Utakmicu 3. kola Evropskog prvenstva u rukometu u Njemačkoj igraju Srbija i Crna Gora. Na startu utakmice vidjeli smo jednu od najboljih odbrana do sada.

Poluvrijeme je na utakmici Srbije i Crne Gore. Crnogorci vode rezultatom 14:15 i Srbija je blizu ispadanja.

Na samom početku utakmice, u trećoj minuti pri rezultatu 0:0, vidjeli smo jednu od najboljih odbrana na Evropskom prvenstvu.

Dosuđen je sedmerac za Srbiju, a odgovornost je preuzeo igrač s brojem 19, Ilić. No, nije pogodio.

Nebojša Simić, golman Crne Gore, sjajno mu je odbranio udarac. Snimak već polako postaje viralan na društvenim mrežama.

Inače, Ilić do kraja prvog poluvremena nije uspio postići pogodak, dok je Simić upisao još nekoliko dobrih odbrana.

Srbija blizu ispadanja s Evropskog prvenstva

Ako ne pobijedi večeras, Srbija će definitivno ispasti s Evropskog prvenstva, nakon što je u prvom kolu remizirala s Islandom i u drugom izgubila od Mađarske.

Ukoliko trijumfuje, opet nije sigurna da ide u drugi krug. Naime, morat će pobijediti Crnu Goru, pa se nadati da će Mađarska pobijediti Island, te bi onda u putniku dalje odlučivala gol razlika.

Slovenija je za sada jedina reprezentacija iz ex-Yu koja je prošla dalje. Hrvatska vodi protiv Rumunije (16:12) i na dobrom je putu da joj se pridruži.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

S druge strane, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Sjeverna Makedonija su se oprostile od plasmana dalje već u 2. kolu.