Dan za nezaborav za diva iz Konga

Zauvijek će ga pamtiti

Admin Čaušević

Thierry Mvumbi će zauvijek pamtiti današnji dan.

Naime, reprezentacija Konga stigla je do svoje prve pobjede ikada na Svjetskom prvenstvu u rukometu.

Kongoanci su u meču Predsjedničkog kupa poslije dramatičnog i neizvjesnog meča pobijedili Angolu 32:21.

Mvuambi je i na ovom meču dao svoj doprinos. Uspio je zabiti dva gola iz tri pokušaja. Na terenu je proveo 16 minuta.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Angola je vodila većim dijelom meča, a Kongo je prvi put poveo tek u posljednjim minutama. Gol za pobjedu zabio je Olivier Corneil.

Inače, najefikasniji na meču su bili Kawola za Kongo te Ferreira za Angolu sa po osam postignutih golova.