Osma uzastopna titula
Loeb ponovo svjetski prvak u reliju
Francuz Sebastian Loeb (Citroen), osigurao je osmi uzastopni naslov svjetskog prvaka u reliju, nakon što je njegov jedini rival za titulu, Finac Miko Hirvonen (Ford), odustao od daljnjeg nastupa u Velikoj Britaniji na posljednjoj utrci sezone.
Hirvonen je napravio grešku u sedmoj etapi, oštetivši hladnjak i tako nije mogao nastaviti borbu sa Loebom."Gotovo je. Želim zahvaliti cijeloj ekipi na trudu i pomoći koju su mi pružali. Nažalost, moramo nastaviti dalje i misliti na budućnost." rekao je Hirvonen.
Sa druge strane Loeb je bio mnogo raspoloženiji:
"Sada sam mnogo opušteniji. Ipak, ostala su još dva dana do završetka britanskog relija. Vodeći sam i želim završiti sezonu pobjedom, četvrtom u nizu, ovdje." rekao je kroz smijeh Sebastian Loeb.
Čitaj dalje
- Loeb pobjednički kroz Argentinu
- Ogier upisao treću pobjedu zaredom
- Ogier vodi nakon dva dana u Portugalu
- Kubicu savjetuju Loeb i Hirvonen
- Kubica ipak neće voziti na DTM-u
- Ogier slavio u Švedskoj
- Loeb zadržao vodstvo nakon druge etape
- Kubica opet doživio nesreću
- Sainz ponovo na reliju Dakkar
- Loeb upisao 76. pobjedu karijere
- Seb prvi poslije drugog dana relija Španije
- Sebastien Loeb prvi na kvalifikacijama u Španiji
- Robert Kubica u Loebovom Citroenu
- Prva pobjeda za Hirvonena sa Citroenom
- Hirvonen prvi trećeg dana u Sardiniji
Sarajevo - Škola borilačkog sporta
Samoodbrana, sigurnost, disciplina, kondicija, snaga, fleksibilnost


