Sevilla u finišu ispustila dva gola prednosti

Primera divizija, 9. kolo

Iako su igrači Seville imali prednost sve do finiša utakmice, Valladolid je ipak smogao snage i izjednačio rezultat, pa je meč okončan rezultatom 2:2.

Već u drugom minutu susreta gosti su poveli preko Bacce koga je uposlio Vitolo. Nakon pola sata na semaforu je već stajalo 0:2, strijelac drugog pogotka bio je Alberto.

Sve je do 80. minuta mirisalo na trijumf Seville, a onda su domaći igrači u svega tri minuta postigli dva gola i izjednačili rezultat. Prvo je smanjio Manucho, da bi konačnih 2:2 postavio Ebert.

Valladolid je sada jedno mjesto iznad opasne zone sa sedam bodova, dok je Sevilla deseta sa tri boda više.