Prvi poraz Bayerna, Đedović najbolji u sastavu Bavaraca

Košarkaška Bundesliga

Košarkaši Bayerna poraženi su od Gottingena u petom kolu njemačke Bundeslige.

Bayern je bio veliki favorit večeras, no Gottingen je priredio senzaciju i sa 95:81 stigao do druge prvenstvene pobjede, dok su Bavarci doživjeli tek prvi poraz.

Domaćin je igrao tek u prvoj dionici (20:17), ostale tri četvrtine pripale su gostima.

Bayernu nije pomogla ni sjajna partija bh. reprezentativca Nihada Đedovića, koji je za 25 minuta ubacio 19 poena, dodao je još pet skokova i tri asistencije. Savanović je ubacio 16, a Gavel 13 poena.

U pobjedničkoj momčadi El-Amin je ubacio 20 poena, dok je Morgan ubacio 14, po 14 Stechmann i Ruoff.