Johaug pobjedila Bjoergen
Therese Johaug

Napokon zaustavljena Bjoergen

M. Maksimović

Norvežanka Therese Johaug osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškom trčanju na 30 kilometara slobodnim načinom na Svjetskom prvenstvu nordijskog skijanja koje se održava u Oslu.

Dvadasetdvogodišnja Johaug stigla je do zlata s vremenom od 1:23:45,1 sat, odnosno s 44 sekunde prednosti ispred sunarodnjakinje Marit Bjoergen. Bronca je pripala je stigla Poljakinja Justyna Kowalczyk s 1:34 minute zaostatka.Johaug je u Oslu osvojila svoje prvo zlato u pojedinačnoj konkurenciji na velikim takmičenjima, a istovremeno je spriječila Bjoergen da SP u Oslu završi s nevjerojatnih pet zlata. Naime, Bjorgen je osvajala zlata u sprintu, utrkama na 10 i 15 km te u štafeti.