Kingsi poveli u ukupnom skoru nakon preokreta u trećem meču

Finale Zapadne konferemcije

Novim trijumfom, ovog puta rezultatom 4:3 Los Angeles Kingsi poveli su u finalu Zapadne konferencije sa 2:1 protiv Chicago Blackhawksa.

Toews je goste doveo u vodstvo u petom minutu prvog perioda, da bi samo minut kasnije Voynov izjednačio na 1:1. Do kraja prvog dijela svojim drugim pogotkom Toews je donio novo vodstvo Chicagu, ovog puta od 2:1.

U osmom minutu druge trećine Carter pogađa za 2:2, da bi Kingsi do prvog vodstva uspjeli doći u 14. minutu drugog perioda preko Toffolija.

U posljednjoj dionici pobjedu je potvrdio Doughty, da bi u posljednjem minutu konačnih 4:3 postavio Sharp.