Spektakl u Rijadu: Pogađali Suarez i Messi u centru pažnje bili i reprezentativci Srbije

Dosta zvijezda na jednom mjestu

H. Zilić

Zanimljiv prijateljski susret odigran je u Rijadu između Al-Hilala i Intera iz Miamija. Al-Hilal se sprema za nastavak sezone u Pro ligi Saudijske Arabije, a Inter je na pripremama pred novu sezonu u MLS-u.

Na jednom mjestu vidjeli smo veliki broj zvijezda poput Messija, Suareza, Mitrovića, Nevesa, Milinković-Savića, Busquetsa...

Na kraju su gledaoci uživali jer je viđeno sedam golova, konačan rezultat je glasio 4:3 za Al-Hilal.

Al-Hilal sjajno otvara susret i poveli su sa 2:0. Prvo akcija reprezentativaca Srbije u desetoj minut, Milinković-Savić je asistirao, a Mitrović pogodio za 1:0, da bi Al Hamdan u 13. minuti pogodio za 2:0.

Inter se vraća u 34. minuti, a prvi gol u dresu ove MLS ekipe postiže legendarni Urugvajac 37-godišnji Luis Saurez.

Do kraja prvog poluvremena Michel na asistenciju Al Hamdana u 44. minuti pogađa za vodstvo Al-Hilala od 3:1.

U nastavku budi se Inter i ekspresno stižu do poravnanja.

Messi u 54. minuti pogađa iz penala za 3:2, a minut kasnije Messi asistira Ruizu koji pogađa za 3:3.

Nakon toga još prilika pred oba gola, a spektakl je nastavljen u 88- minuti. Al Shahrani je asistirao, a Malcom pogodio za vodstvo Al-Hilala od 4:3.