Atalanta prvi put u historiji usamljena na vrhu tabele nakon pet odigranih kola

E. Oštraković

Danas je odigrano 5. kolo u italijanskom prvenstvu a Monza je na domaćem terenu doživjela poraz.

Atalanta je bila bolja na gostovanju kod Monze sa 0:2, te je zasjela na prvo mjesto na tabeli.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćeg tima koji je stvarao prilike, ali golova nije bilo.

U drugom poluvremenu viđena su oba gola, a postigli su je gostujući nogometaši za vrijedna tri boda.

Prvo je u 57. minuti gol postigao Hojlund na asistenciju Lookmana, te je doveo Atalantu u vodstvo.

Konačan rezultat je autogolom psotavio Marlon, te je zapečatio sudbinu svoje ekipe na ovoj utakmici.

Atalanta je tako nakon pet utakmica prva na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a prati je Napoli sa dva boda manje.

Ovo je prvi put u historiji da je Atalanta usamljena na vrhu tabele nakon pet ili više odigranih utakmica.