Budućnost pobijedila Travnik, Demonjić junak Simm-Baua protiv Goražda

Mečevi 28. kola Prve lige FBiH

E. Čaušević

Fudbaleri Budućnosti danas su na svom terenu pobijedili Travnik sa 2:1 u meču 28. kola Prve lige FBiH, dok je Simm-Bau sa 1:0 savladao Goražde.

Budućnost je uspjela da dođe do nova tri boda pred svojim navijačima iako je Travnik danas pružio jako dobar otpor.

Domaći su poveli sa 1:0 već u 23. minuti kada je mrežu gostiju s Pirote zatresao Lugavić. Obje ekipe su do kraja prvog poluvremena imale nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Travnik je uspio sredinom drugog poluvremena da poravna na 1:1. To se desilo u 70. minuti kada je Mirko Vujica uspio da pogodi mrežu Budućnosti i vrati Travnik u meč.

Međutim, samo peti minuta kasnije Budućnost je ponovo povela. Ovaj put u centru pažnje bio je Anel Husić koji sjajno pogađa za 2:1 i veliko slavlje navijača u Banovićima.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je Budućnost slavila sa 2:1 i upisala novu pobjedu i tri boda.

Tri boda osvojio je danas i Simm-Bau koji je čini se riješio sve dileme oko opstanka. Simm--Bau je uspio da pobijedi ekipu Goražda i to s minimalnih 1:0.

Junak domaćeg tima bio je Demonjić koji je u 78. minuti zabio jedini pogodak na meču vrijedan tri boda.