Fotografija sa kultnog Celtic Parka obilazi svijet - Palestina u prvom planu

Navijači su rekli svoje

Esmer Oštraković

Celtic je danas na svom terenu u okviru 8. kola prvenstva u Škotskoj ostvario pobjedu protiv Kilmarnocka sa 3:1.

Domaći tim bio je favorit, a na kraju je ostvario sigurnu pobjedu, baš kako su se njihovi navijači i nadali.

Prvi gol na utakmici viđen je u 22. minuti utakmice kada je McGregor upisao asistenciju, a gol je postigao Hatate.

Samo deset minuta kasnije Palma postiže gol za 2:0, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Uspjeli su gosti unijeti malo drame u ovu utakmicu jer su u 72. minuti postigli gol i smanjili rezultat na 2:1. Strijelac gola bio je Watson.

Ipak, samo pet minuta kasnije konačan rezultat postavlja Taylor.

Ova utakmica je u žižu javnosti došla zbog totalno drugih stvari, a radi se o potezu navijača domaće ekipe.

Oni su prije utakmice prvo visoko podigli zastave Palestine.

Osim toga, imali su i jasnu poruku, a transparente su podigli prije samog početka utakmice.

"Oslobodite Palestinu", "Pobjeda otpora", poruke su koje su poslali navijači Celtica.