Digne u 94. minuti autogolom poklonio pobjedu Brightonu, debi Bešića za Sheffield u Premier ligi
Brighton je na kraju ipak slavio

S. Pašalić

Everton je u 10. kolu engleske Premier lige stigao na gostovanje kod ekipe Brightona i u uzbudljivoj utakmici poražen rezultatom 3:2.

Domaći su nešto bolje ušli u meč i u 15. minuti stigli do vodstva kada je Pascal Gross postigao gol za 1:0.

Ipak, radost domaćih navijača nije trajala dugo s obzirom da je Webster autogolom samo pet minuta kasnije poravnao na 1:1.

Nastavak je donio dobru igru oba tima koji su imali svoje šanse da stignu do novog gola, a Evertonu je to uspjelo u 74. minuti kada je Calvert-Lewin pogodio za 2:1 i preokret gostiju.

Međutim, samo šest minuta kasnije Brighton je stigao do 2:2 kada je Maupay pogodio iz penala.

Činilo se da će se meč završiti remijem, a onda je Digne u 94. minuti postigao autogol i donio Brightonu pobjedu.

Watford je odigrao 0:0 na svom terenu protiv Bournemoutha, a West Ham i Sheffield United su odigrali 1:1.

Bh. nogometaš Muhamed Bešić je ušao u igru u 81. minuti za goste, a bio je ovo njegov debi u Premier ligi ove sezone za ovaj klub.