Englezi izgledaju loše, a potez navijača u Gelsenkirchenu je dovoljno opisao cijelu situaciju

Tokom utakmice protiv Slovačke

Haris Zilić

Engleska je nakon produžetaka savladala Slovačku 2:1 u osmini finala Evropskog prvenstva i izborila plasman u četvrtinu finala gdje ih očekuje duel protiv Švicarske.

Bila je to teška utakmica za Engleze koji su se ispadanja spasili golom Bellinghama u petoj minuti sudijske nadoknade, a onda u produžecima prošli dalje.

Engleski navijači su bili razočarani igrom svojim ljubimaca, a neki su propustili najuzbudljivjije momente.

I prije 90. minute utakmice pojedini navijači su napustili stadion u Gelsenkrichenu i napravili pogrešan potez.

Englezi su do gola došli u 95. minuti, zatim i prvoj minuti produžetka, a navijači Engleske koji su bili isfrustrirani sigurno će žaliti zbog svog propusta.

Bilo je i danas zvižduka na račun engleskih reprezentativaca od strane navijača.

Izabranici selektora Southgatea nemaju igru kakvu žele to je očigledno, a sreća ih je mazila protiv Slovačke.

Daleko je od od Engleza kakve su mnogi očekivali, a sada ih u četvrtini finala očekuje odlična reprezentacija Švicarske.

I atmosfera u selekciji Engleske je očigledno daleko od nivoa.

Pored spektakularnog gola za 1:1 svi su vidjeli šta je Bellingham govorio tokom proslave gola koji je Engleze u potpunosti vratio u život.

"A ko će drugi?", ponavljao je Bellingham dok je slavio pogodak kojim je odveo utakmicu u produžetke.

Nakon toga Bellingham nije ostao dužan ni klupi Slovačke s kojom je očito imao nesuglasice tokom utakmice.

Pobjedom protiv Slovačke Gareth Southgate je uspio ponovo da se izvuče jer su na poluvremenu Englezi žestoko kritikovali ovog stručnjaka i tražili njegov ekspresan otkaz na poziciji selektora.